Kayseri

SON DAKİKA:

KIRKKALE; İSLAM DEĞERLER KÜLLİYESİNDEN TANITIM ATAĞA

KIRKKALE;  İSLAM DEĞERLER KÜLLİYESİNDEN TANITIM ATAĞA
Kırıkkale ilimizde bulunan İSLAMİ DEĞERLER KÜLLİYESİNDE; mümin'lerin ibadeti için her şey düşünülmüş...

İSLAMİ DEĞERLER KÜLLİYESİNDEN TANITIM ATAĞI

Kırıkkale İslami Değerler Külliyesi uhdesinde bulunan, muhteşem manzarası ve özel mimarisi ile Camimiz yine Türkiye’nin tek Siyer-i Nebi ve Mushaf-ı Şerif müzesinin olduğu mekanda tüm Görsel, dijital yazılı ve sosyal medyaya Dini gecelerde Hatim çekimlerinde iftar ve sahur programlarında program yapmaları için davet gönderdi.
İslami Değerler Külliyesi Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Akyön tarafından bilgi ve tanıtım yazısı tüm medya kuruluşlarına iletildi.
Türkiye'nin önemli manevi özelliği ile tek Mekke ve Medine esaslı mekanlarından biri olan ve 2015 yılında Kırıkkale'de kurulan İslami Değerler Külliyesi, 10 yıl süren titiz bir çalışmanın ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın ve çok sayıda devlet erkanının katılımıyla hizmete açılmıştı. Bu kutsal mekan, içerisinde barındırdığı 2 müze, iki cami ve 20'ye yakın ayrı konsepti içeren mekanları ile Türkiye'nin dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Türkiye’nin Tek Siyeri Nebi ve Kuranı Kerim Müzesi
45 ilin geçiş güzergahın da yer alması, İslami Değerler Külliyesi'ni Türkiye genelinde önemli bir konuma taşıyor. Kırıkkale'nin tanıtımında öncü bir rol oynayan bu külliye, her gün bine yakın kişiyi misafir ederek hafta sonları ise kalabalık ziyaretçi gruplarıyla dolup taşıyor. Ziyaretçilere, İslam' i ve Peygamber Efendimizin hayatını görsel dijital sunumlar ve rehberler işliğinde hazırlanmış olan maketlerle kutsal değerleri öğretme ve "Herkes O'nu (S.A.V.)" Tanısın" misyonu ile sevme sevdirme ve gelecek kuşaklara aktarma vazifesini üstleniyor.
Külliye içerisinde bulunan cami ve müzelerin ziyaretlerinin ardından, geniş arazide oluşturulan park alanları, ailelerin manevi bir ortamda, hafta sonlarını geçirmelerini sağlıyor.
Ayrıca, İslami Değerler Külliyesi bünyesinde;
Kadın ve Erkek Cami (iki ayrı iki Mescit)
-SİYER NEBİ MÜZESİ
-MUSHAF-I ŞERİF MÜZESİ 650m2
-TAZİYE YERİ (Kadın ve Erkek ayrı) 650m2
-KONFERANS SALONU 304m2
-İMAM EVİ (2 adet) 150m2
-MİSAFİRHANE (2 adet) 150m2
-ÇOÇUK BAKIM ODASI
-GAZZE ŞEHİTLERİ İSLAMİ YAYINLAR KÜTÜPHANE’ si 100m2
-KIZ VE ERKEK KUR’AN KURSLARI 250m2
-BİLGİSAYAR ODALARI 50m2
-AL GÖTÜR, OKU GETİR KİTAPEVİ 50m2
-OTURMA SALONLARI (AÇIK-KAPALI)
-ŞADIRVAN ve ABDESTHANE
-MİMARİ ÖZELLİKTE KUBBELİ ÇEŞME
-AĞAÇLANDIRILMIŞ ÇEVRE DUVARLARI
-GASİLHANE (3 adet)
-FUAYE SALONU
-SERGİ SALONU (İki adet)
-ÇAY VE SOHBET SALONU
-İDARE MERKEZLERİ
-PARK VE BAHÇE ALANI
-OTO PARK ALANI
bulunmaktadır ve ziyaretçilerimize tüm bu imkanlar ücretsiz sunulmaktadır.
4 mihmandar, 3 temizlik, 3 güvenlik ve bir müdür ile bu hizmet Allah (cc) ve Resulullah (sav) için yapılmaktadır.
Siyeri Nebi Müzesine gelen yavrularımıza ücretsiz olarak çikolata, kek ikramı ve kitap hediye edilmektedir.
Büyüklere ise kitap, Kuran-ı Kerim hediye edilip, çay ikram edilmektedir.
Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Akyön “ Peygamber Efendimizin emanetlerinin mevcut bulunduğu bir şehir Peygamber şehridir. Kabenin parçalarının bulunduğu bir şehir Allahın beyti şerifinin olduğu şehirdir. Mukaddestir. Siz istesenizde istemesenizde, görsenizde görmesenizde, görmemek için engel çıkarsanızda, kulağınıza pamuk, gözünüze bant, personelize orayı beğenenleri uyarın, engelleyin aşı ile işi ile tehdit edin desenizde, yaptıran dileyen O’dur. O yüzden bize Mekke ve Medinenin emanetine sahip çıkmak, Resulullahın mukaddes emanetine hürmet ve saygı ile sahip çıkmak düşer. Nasipsiz olanlar sebebini Allah bana niye nasip etmiyor diye orada arasın, sevaptan mahrum olanlar Allah ile arasını düzeltsin. Fitne fücürü hasetliği fesatlığı bırakıp Hakka dönsün. Ora Resulullahın ora Beytullah’ın şubesidir. İlimizin manevi yüzü için tüm imkanlarımızı her türlü engellemeye rağmen devam ettireceğiz. Zira biz fani bıraktığımız eser ise Sadakayı cariye ve bakidir.” Dedi

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×